Duchowość

Z Bogiem łatwiej zbudować dobry związek

Modlitwa w związku i osobista relacja z Bogiem to jedna z ważniejszych rzeczy, która spaja związek i pomaga w wielu sytuacjach.

Oczywiście relacje damsko – męskie nie są jedyną okazją do odkrycia tego faktu. Jesteśmy chrześcijanami, więc Bóg powinien być obecny w każdej rzeczywistości i każdej chwili naszego życia. To z Nim zaczynamy i kończymy każdy nasz dzień. Powinniśmy zapraszać Go do naszych domów i naszych serc. Po prostu iść z Nim przez życie. Wtedy wszystko nabierze całkiem innego wymiaru.

Ja + moja druga połówka + Bóg = niesamowita przygoda na całe życie.

Niestety spora część ludzi próbuje usunąć z tego równania Boga. Skutkuje to tym, że związki bardzo często nie są traktowane poważnie. Przypadkowe znajomości ze świeżo spotkanymi osobami kończące się tylko i wyłącznie przyjemnościami seksualnymi, mieszkanie i współżycie ze sobą przed ślubem, częste kłótnie o błahe sprawy, zdrady, brak czasu dla partnera/ partnerki, zniechęcenia relacją, znudzenie, popadanie w rutynę… Przykłady można by mnożyć. Na pewno sami to widzicie. Świat zmierza w niewłaściwym kierunku. Nic dziwnego, jeśli brakuje nam fundamentu, na którym można budować trwałe i piękne relacje na całe życie, z których z czasem powstają święte rodziny.

Silny przeciwnik

Walka o miłość w związku nie jest łatwa, gdyż przeciwnik jest bardzo silny. Szatan atakuje każdego dnia. Często jego ataki dotyczą naprawdę małych spraw, które zostają przez niego wyolbrzymiane. Efektem tego są drobne spory, które mogą przerodzić się w poważne kłótnie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Bóg, który nigdy nas nie zostawia. Kiedy po ludzku nie wiadomo co robić, warto  modlić się o Jego interwencję i wsparcie. Modlić osobiście, ale też wspólnie. Tylko Bóg może pomóc przetrwać nawet najcięższe kryzysy.

Sprawcona recepta

Modlitwa w związku i osobista relacja z Bogiem to jedna z ważniejszych rzeczy, która spaja związek i pomaga w wielu sytuacjach. Ważne jest zarówno to, aby modlić się osobiście i pielęgnować tę relację z Jezusem, ale również to, by wspólnie iść z Nim przez życie. Oba aspekty są konieczne do dobrego funkcjonowania związku i żadnego z nich nie można wykluczyć. Jak pielęgnować osobistą więź z Bogiem zapewne każdy wie, jednak jak dbać o nią wspólnie ze swoim chłopakiem czy dziewczyną? Jest wiele opcji. Może to być np. wspólne odmawianie różańca, czy też chodzenie na Msze Święte. Jednak ważne jest również odkrywanie Boga w codzienności. Bóg powinien być z nami we wszystkim, co robimy. Każdego dnia, każdej godziny. Wystarczy Go zaprosić.

Możecie stwierdzić, że nie warto, że z praca nad związkiem i oddawanie tego Bogu to zbyt duży wysiłek. Myślę jednak, że warto! To naprawdę niesamowicie piękna przygoda.

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

10 komentarzy

 • Ola

  Świetny artykuł i absolutnie się z nim zgadzam. Bóg pomaga w stworzeniu wspaniałych relacji, uczy i prowadzi. Tworząc ją wspólnie z Nim idealnie poznajemy swoją drugą połówkę. Wszystkie lęki, radości, problemy możemy Mu śmiało powierzyć. Wzbogaca związek, utrzymuje go w radości, szczerości, cierpliwości i wyrozumiałości. Pomaga zachować idealny stan, kiedy uczucia są żywe i pozytywne. Nie pozwala zbłądzić i czegokolwiek zniszczyć. Z pełnym zaufaniem powierzyłam Mu własny i codziennie z uśmiechem na twarzy dziękuję, że nas prowadzi.

 • Ewa

  Pięknie napisane jednak wydaje mi się, że łatwo popełnić takie słowa gdy się tworzy swój pierwszy poważny związek
  Ja od kilku lat jestem związana z mężczyzną na którym bardzo mi zależy. Oboje jesteśmy po rozwodzie i uwierzcie mi , że mimo iż jesteśmy osobami wierzącymi to ciężko nam utrzymywać „trójkąt” z Bogiem.
  Zapewne dlatego, że mamy w głowie to iż związek nasz nie jest i nie może być sakramentalnym mimo życia w wierze wg X Przykazań

  Pozdrawiam

  • Weronika Jakubowska

   Weronika Jakubowska

   Nie zamierzam budować kolejny poważnych związków, więc nie do końca rozumiem pierwsze zdanie. Znam osoby po rozwodzie, które są w nowym związku i starają się budować ten związek na Bogu. Jest to trudna sytuacja, owszem, ale można mimo tego szukać relacji z Nim. Życzę Wam powodzenia! 🙂

 • Gosia

  Trafione prosto w sedno!
  Zdecydowanie zgadzam się z każdym zdaniem, które tutaj napisałaś. Mój poprzedni związek rozpadł się po 11 miesiącach. Nie było w nim miejsca dla Boga. Zupełnie wtedy nie zainteresował mnie Bóg. Gdy poznałam mojego obecnego chłopaka, wszystko jest jakoś tak inaczej. On od razu mi powiedział, że wiara jest dla niego bardzo ważną wartością. Mówić to sobie może, prawda? Poszłam z nim na pierwszą wspólną imprezę, wesele jego kuzynki i zobaczyłam, że to co mówi, jest prawdziwe. I to dzięki niemu i jego rodzinie otworzyłam się na Boga. Ostatnie miesiące były dla nas ciężkie, dużo się kłóciliśmy, ciągłe nieporozumienia itd. Wtedy coraz częściej zaczęłam prosić Boga o pomoc i to jest to! Zaczęłam odmawiać różaniec i Maryja oraz Bóg naprawdę nam pomogli!
  Życie z drugą połówką i Bogiem jest zdecydowanie piękniejsze!
  Pozdrawiam,
  Gosia

 • Daria

  Pięknie napisane!
  Również jestem w pierwszym związku, mam nadzieję, że w ostatnim. I rzeczywiście budujemy go w trójkę. Niesamowicie to widać. Wiem, że dostałam moją „drugą połówkę” właśnie od Boga, mój chłopak mówi, że mnie wymodlił. Poza wspólnymi Mszami, w tamtym roku zabrał mnie na pielgrzymkę. Nie znaliśmy intencji z jakimi idziemy. Któregoś dnia okazało się, że oboje idziemy podziękować za siebie wzajemnie. Dziękujemy tak codziennie. Bóg nas niesamowicie umacnia.
  Życzę Miłości w Waszej relacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *