Z Bogiem łatwiej zbudować fajny związek

Związek to idealna płaszczyzna do tego, aby przekonać się, jak ważny w ludzkim życiu jest Bóg.

Oczywiście relacje damsko – męskie nie są jedyną okazją do odkrycia tego faktu. Jesteśmy chrześcijanami, więc Bóg powinien tak na dobrą sprawę być obecny w każdej rzeczywistości i każdej chwili naszego życia. To z Nim zaczynamy i kończymy każdy nasz dzień. Powinniśmy zapraszać Go do naszych domów i naszych serc. Po prostu iść z Nim przez życie. Wtedy wszystko nabierze całkiem innego wymiaru.

Ja + moja druga połówka + Bóg = niesamowita przygoda na całe życie. Niestety spora część ludzi próbuje usunąć z tego równania Boga. Czym to skutkuje? Tym, że związki bardzo często nie są traktowane poważnie. Przypadkowe znajomości ze świeżo spotkanymi osobami kończące się tylko i wyłącznie przyjemnościami seksualnymi, mieszkanie i współżycie ze sobą przed ślubem, częste kłótnie o błahe sprawy, zdrady, brak czasu dla partnera/ partnerki, zniechęcenia relacją, znudzenie, popadanie w rutynę… Przykłady można by mnożyć. Na pewno sami to widzicie. Świat zmierza w niewłaściwym kierunku. Nic dziwnego, jeśli brakuje nam fundamentu, na którym można budować trwałe i piękne relacje na całe życie, z których z czasem powstają święte rodziny.

Nie jestem specem od związków, na dobrą sprawę całkiem niedawno rozpoczęłam swój pierwszy poważny związek, jednak już po tym, wydaje się krótkim okresie, wyciągnęłam sporo wniosków dotyczących relacji damsko – męskich. Walka o miłość w związku nie jest łatwa, gdyż przeciwnik jest bardzo silny. Szatan atakuje każdego dnia. Często jego ataki dotyczą naprawdę małych spraw, które zostają przez niego wyolbrzymiane. Efektem tego są drobne spory, które mogą przerodzić się w poważne kłótnie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Bóg, który nigdy nas nie zostawia. Kiedy po ludzku nie wiadomo co robić, warto  modlić się o Jego interwencję i wsparcie. Modlić osobiście, ale też wspólnie. Tylko Bóg może pomóc przetrwać nawet najcięższe kryzysy.

Modlitwa w związku i osobista relacja z Bogiem to jedna z ważniejszych rzeczy, która spaja związek i pomaga w wielu sytuacjach. Ważne jest zarówno to, aby modlić się osobiście i pielęgnować tę relację z Jezusem, ale również to, by wspólnie iść z Nim przez życie. Oba aspekty są konieczne do dobrego funkcjonowania związku i żadnego z nich nie można wykluczyć. Jak pielęgnować osobistą więź z Bogiem zapewne każdy wie, jednak jak dbać o nią wspólnie ze swoim chłopakiem czy dziewczyną? Jest wiele opcji. Może to być np. wspólne odmawianie różańca, czy też chodzenie na Msze Święte. Jednak ważne jest również odkrywanie Boga w codzienności. Bóg powinien być z nami we wszystkim, co robimy. Każdego dnia, każdej godziny. Wystarczy Go zaprosić.

Możecie stwierdzić, że nie warto, że z praca nad związkiem i oddawanie tego Bogu to zbyt duży wysiłek. Myślę jednak, że warto! To naprawdę niesamowicie piękna przygoda.

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

6 myśli na temat “Z Bogiem łatwiej zbudować fajny związek”

  1. Świetny artykuł i absolutnie się z nim zgadzam. Bóg pomaga w stworzeniu wspaniałych relacji, uczy i prowadzi. Tworząc ją wspólnie z Nim idealnie poznajemy swoją drugą połówkę. Wszystkie lęki, radości, problemy możemy Mu śmiało powierzyć. Wzbogaca związek, utrzymuje go w radości, szczerości, cierpliwości i wyrozumiałości. Pomaga zachować idealny stan, kiedy uczucia są żywe i pozytywne. Nie pozwala zbłądzić i czegokolwiek zniszczyć. Z pełnym zaufaniem powierzyłam Mu własny i codziennie z uśmiechem na twarzy dziękuję, że nas prowadzi.

  2. Pięknie napisane jednak wydaje mi się, że łatwo popełnić takie słowa gdy się tworzy swój pierwszy poważny związek
    Ja od kilku lat jestem związana z mężczyzną na którym bardzo mi zależy. Oboje jesteśmy po rozwodzie i uwierzcie mi , że mimo iż jesteśmy osobami wierzącymi to ciężko nam utrzymywać „trójkąt” z Bogiem.
    Zapewne dlatego, że mamy w głowie to iż związek nasz nie jest i nie może być sakramentalnym mimo życia w wierze wg X Przykazań

    Pozdrawiam

    1. Nie zamierzam budować kolejny poważnych związków, więc nie do końca rozumiem pierwsze zdanie. Znam osoby po rozwodzie, które są w nowym związku i starają się budować ten związek na Bogu. Jest to trudna sytuacja, owszem, ale można mimo tego szukać relacji z Nim. Życzę Wam powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *