Duchowość

Anioł lepszy niż budzik

Jeszcze nigdy nie zaspałam do szkoły – mimo, że budzik czasem nie dzwonił. Mojemu Aniołowi zawsze udaje się obudzić mnie na czas.

Słowo anioł z hebr. oznacza posłańca. Jest to istota duchowa, podporządkowana Bogu, któremu służy na różne sposoby. Może pośredniczyć w kontakcie Boga z człowiekiem, oznajmiać ludziom wolę Stwórcy, ale także troszczyć się o nich. Aniołowie mogą również pełnić misje niszczycielskie (por. 2 Krl 19,39). Jednak lęk przed tymi istotami jest zbędny. Nie powinniśmy się ich bać, zwłaszcza Aniołów Stróżów, którzy są po to, by nas strzec. Jak czytamy w Księdze Psalmów:

Bóg swoim aniołom wydał polecenie, żeby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosić, abyś nie uraził o kamień swej stopy (Ps 91, 11-12).

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który pomaga nam już od dnia narodzin. Myślę, że na pewno nieraz doświadczyliście ich działania. Często są to naprawdę drobne i prawie niezauważalne rzeczy, jednak mimo wszystko ważne. Moja przyjaciółka często opowiadała mi o takich drobnych sytuacjach, w których pomagał jej Anioł Stróż. Jej opowieści były naprawdę ciekawe, dlatego postanowiłam zapytać ją o to, jak w ogóle rozpoczęła się jej przygoda ze swoim Opiekunem.

Zaprzyjaźnij się z Aniołem

Zaczęłam interesować się Aniołami Stróżami, kiedy dowiedziałam się o tym, jaką fantastyczną relację miał Ojciec Pio ze swoim Aniołem. Był dla niego przyjacielem, tłumaczem, posłańcem, budzikiem. Prowadził z nim prawdziwe rozmowy, widział go. Zapragnęłam stworzyć podobną relację ze swoim Aniołem – tak Marysia opisała mi początki swojej relacji z Aniołem Stróżem. Relacji pięknej i wartościowej. Dużo o nich czytałam i odkryłam, że nasi Aniołowie pragną kontaktu z nami. I że wystarczy tylko się do nich zwrócić. Usłyszą, bo zawsze są przy nas. Trzeba tylko mówić na głos, bo nie znają naszych myśli. Szybko zaprzyjaźniłam się z moim Aniołem. Zauważałam wszystkie jego interwencje, sama też często prosiłam go o pomoc. Wiele razy, kiedy się poślizgnęłam, potykałam o coś i upadałam, nie robiąc sobie żadnej krzywdy, wiedziałam, że ratował mnie Anioł. Słowa te uzmysłowiły mi, że Aniołowie Stróżowie naprawdę chronią nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami, chronią nasze stopy od zranień, jak opisywał to psalmista (por. Ps 91,11-12). To bardzo piękne mieć takiego kogoś u swego boku.

Anioł lepszy niż budzik

Co więcej, Aniołowie są również pomocni przy wczesnym wstawaniu. Jeszcze nigdy nie zaspałam do szkoły – mimo, że budzik czasem nie dzwonił. Mojemu Aniołowi zawsze udaje się obudzić mnie na czas. We wakacje, które spędzałam u rodziny na wsi, gdzie nie miałam budzika, a każdego dnia potrzebowałam wstać o 8 rano, prosiłam mojego Anioła, aby mnie budził. I świetnie spełnił swoją rolę – mówi Marysia. Osobiście również tego doświadczam, często, gdy muszę wstać wcześnie rano, proszę o pomoc mojego Anioła. Modlę się do niego krótką modlitwą, której nauczyłam się w dzieciństwie. I to pomaga. Polecam więc tę metodę wszystkim śpiochom, szczególnie na wakacje! Szkoda przesypiać całe dnie wolnego czasu.

Sposób na zgubę

Aniołowie mogą także pomagać nam w odnajdywaniu zagubionych rzeczy. Tak, tak, patronem rzeczy zaginionych jest św. Antoni, którego wstawiennictwo jest równie bardzo skuteczne, jednak z opowieści mojej przyjaciółki wynika, iż nie tylko ten święty sprawdza się w tych sprawach.

Kiedy coś zgubię, pytam mojego Anioła, gdzie jest dana rzecz, a chwilę później w mojej głowie od razu pojawia się lokalizacja, idę tam i ją znajduję. Kiedy sama się gubię i proszę mojego Anioła o wskazanie drogi, on zawsze pomaga – opowiada Marysia. Zawsze mogę na niego liczyć i dziękuję Bogu za takiego przyjaciela – dodaje.

Myślę, że powyższe świadectwo może być okazją do refleksji nad tym, jaka jest moja relacja z Aniołem Stróżem. Czy staram się ją pielęgnować? Czy modlę się do Niego? Czy proszę Go o pomoc? Sama zauważyłam, iż nad wieloma rzeczami muszę popracować, chcąc polepszyć tę relację. Na pewno warto spróbować. Zachęcam także i Was do pogłębienia relacji z Waszymi Aniołami. Wierzę, że Wasz wysiłek nie pójdzie na marne i że zaczniecie dostrzegać działania Waszych Opiekunów każdego dnia. Tego Wam życzę!

 

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *